Pusia

Pusia

Wolontariuszka fundacji jadąc wieczorem autem (woj. wielkopolskie), zauważyła na drodze maleńką kuleczkę, która czołgała się do pobocza. Kotka została zabrana i przewieziona do fundacji. Tak zaczęła się nasza przygoda z Pusią.

Pusia wymagała natychmiastowej pomocy weterynaryjnej. Wszyscy myśleliśmy, że ma kilka miesięcy – wyglądała na trzymiesięcznego kociaka. To co się okazało, zdziwiło wszystkich!
Lekarze oszacowali jej wiek na ponad rok! Ważyła przy tym niecałe 700 gramów!

Co działo się z tym kotkiem, nie wie nikt. Co musiała przechodzić przez rok życia, skoro nie urosła? Była skrajnie wycięczona, odwodniona, prawie zagłodzona. Powykrzywiane łapki, ciałko…
Tylko skóra i przerzedzona sierść pokrywała kości– zero tłuszczu, zero mięśni. Według lekarzy nie przeżyłaby kolejnego dnia.
Wielomiesięczna terapia, szereg badań, kroplówki, opieka lekarzy i techników weterynarii i wolontariuszy sprawiła, że Pusia stanęła na nogi.
Przez kilka miesięcy musiała zjadać specjalistyczną karmę Gastrointestinal Kitten. To już przeszłość! Pusia zjada teraz wszystko, na co ma ochotę. 🙂
Jedyną komplikacją, która była następstwem wyniszczonego organizmu, było usunięcie zębów u Pusi. Pozostały jej dwa kiełki, które pomagają w gryzieniu suchej karmy, ale zalecamy dodawanie mokrej karmy, by ułatwić jej posilanie.

Pusia korzysta z kuwety, jest czyściutka. Przyjaźni się z każdym psem i kotem. Lubi się z nimi bawić, biegać.
Jest ciekawskim kotką. Jej piękne, żółte jak żarówki oczy, są zainteresowane wszystkim. Pyszczek sprawdzi każdy kąt, szafkę, szufladę itp. 🙂 

Jest wysterylizowana, odrobaczona, odpchlona.

Pusia wróciła do pełni sił i czeka na dom. <3

Tel: 609 339 444
Mail: fundacja@bojakochampsy.pl

Prosimy o wsparcie naszych Podopiecznych:
91 1020 3352 0000 1102 0199 1942
Oddział PKO BP S.A. w Łodzi

Za każdą pomoc i zaufanie jakim nas Państwo obdarzają BARDZO DZIĘKUJEMY!

…a gdy będziecie rozliczać podatek PIT, prosimy o przekazanie 1% na rzecz fundacji Bo Ja Kocham Psy lub innej organizacji Pożytku Publicznego. To 1% powoduje, że możemy pomagać ludziom i zwierzętom, gdy nie mają pieniędzy, dachu nad głową, jedzenia, potrzebują pomocy.
Jeśli tego nie zrobicie, całe 100% Państwa podatku zasila Budżet Państwa. Jeśli wpiszecie numer KRS jakiejś organizacji, która nie jest zasilana z budżetu Państwa, wtedy przynajmniej 1% trafi do wybranej przez Państwa np. fundacji, a 99% zasili budżet Państwa.

1% to niewiele, jednak gdy 1% przekaże wiele osób, ma to znaczenie.
Dziękujemy z każdą formę pomocy i zaufanie jakim nas obdarzacie!