Szczeniaki z lasu

Dnia 07.03.2015 r. trafiło do nas siedmioro szczeniąt – trzy dziewczynki i czterech chłopców. Te psiaki zostały znalezione przez pewną Panią w lesie, w lisiej norze w okolicy Kutna. Wystraszone, zziębnięte, zapchlone, zarobaczone, w złym stanie. Na całe szczęście maluchy dało się złapać, jednak ich matka nie chciała podejść, jest całkowicie zdziczała. Podejrzewamy, że zostały urodzone i wychowane przez Nią w lesie.

szczeniaki

szczeniaki3

Całym rodzeństwem zajął się zespół lekarzy i techników z Centrum Weterynaryjnego. Dokładnie obejrzane, odrobaczone i odpchlone mogły w spokoju i bezpiecznym miejscu odpocząć, położyć się, napić wody i pospać. Ich skóra zmieniona zapalnie od drapania, dużo strupów i paskudny łupież będzie wymagała bardzo dużo pielęgnacji. Psiaki mogą mieć około 2-3 miesięcy.

Wszystkie psiaki są wystraszone, przez to broniąc się, gryzą. Staramy się już oswajać maluchy, aby jak najszybciej zacząć socjalizację i przyzwyczajanie do ludzi.

szczeniaki4

Maluchy są pod stałą opieką, muszą być odrobaczane gdyż zarobaczenie świadczy o bardzo złym stanie. Maluchom potrzebne też są preparaty na skórę aby mogły odzyskać ładny wygląd. Są im potrzebne preparaty na odpchlenie, gdyż nie jest to jednorazowy zabieg. Na pewno czeka ich kąpiel w specjalistycznych szamponach.

Psiaki szukają domów, są odrobaczone i pierwszy raz zaszczepione na choroby zakaźne.

Bardzo was prosimy o pomoc! Każda złotówka ma znaczenie! Psiaków jest 7, będzie im potrzebna specjalna karma, na skórę i żołądek. Na kolejne odrobaczenia i szczepienia, na czipowanie.

Podajemy również numer konta z prośbą o pomoc:

91 1020 3352 0000 1102 0199 1942
Oddział PKO BP S.A. w Łodzi z dopiskiem „dla Siedmiu Szczeniąt”.

szczeniaki1

szczeniaki2

szczeniaki5

szczeniaki6

szczeniaki7

Leave a Reply